Estetik ve medikal cerrahi

En kolay genç görünme ve ameliyatsız cilt germe yöntemi: Fransız Askısı

Estetik dünyası her geçen gün yeni bir yöntem ile karşımıza çıkıyor. Tüm dünyada en çok uygulanan estetik yöntemlerinden biri olan ameliyatla yüz germe ameliyatı yerini Fransız askısı yöntemine bırakıyor.

Fransa’da geliştirilen ve dinamik askı özelliğine sahip, yüzün mimik hareketlerini kaybetmemesini sağlayarak son derece doğal duran Fransız askısı yöntemi ile 30 dakikada 10 yaş gençleşmek mümkün.

Peki mucizevi şekilde 30 dakikada 10 yaş gençleştirmeyi başaran Fransız askısı nedir ve nasıl yapılır, yakından bakalım.

Fransız askısı nedir?

Ameliyat olmadan, yüz gerdirme ameliyatının sağladığı tüm sonuçlara sahip olmanın en kolay, en hızlı ve en başarılı yöntemidir.

Yaş ilerledikçe özellikle çenenin her iki yanındaki alt bölgede buldog adı verilen sarkmalar başlar. Bu sarkmalar özellikle kadınların en büyük kabusudur. Bu kabustan kurtulmanın en kısa çözümü ise yüz germe ameliyatıdır. Fakat yüz germe ameliyatının bazı sıkıntıları var. Şöyle ki, kulak çevresinde ameliyat izleri kalır. Ve bu operasyon için bir genel anestezi yani narkoz almak gereklidir.

Ayrıca operasyon süresi de 4- 5 saati bulmaktadır. Eğer ameliyat olmaktan korkuyorsanız, ameliyat izi istemiyorsanız ve sarkmış yanaklarınızdan kısa sürede kurtulmak istiyorsanız Fransız askısı tam da size göre bir yöntem .

Uygulanan Fransız askısı tekniği sizi sadece buldoglarınızdan kurtarmıyor aynı zamanda, burun dudak çizgilerin açılmasını, göz altı çukurunda oluşan boşlukların dolmasını da sağlayarak sizi 30 dakikalık bir sürede tam 10 yaş gençleştiriyor. Bu yöntem; ameliyat olmasının önünde engel olan kalp veya diyabet hastası olan kişiler için de başarı ile uygulanıyor.

Fransız Askısı nasıl yapılır ve kullanılan metaryaller nelerdir ?

Fransız Askısı 2 iğneli likralı ve kırcıllı yani balık kılçığı gibi kırçıllı iplerden oluşur. Bu 30 cm uzunluğundaki ipler kırçıllarından da faydalanarak ters yöndeki kırçıllarından gerdirmek istenilen bölgeye doğru ipi iğneye girerek ve mutlaka sağlam bir fasya denilen saçlı deri fasyasına veya başka bir fasyaya diğer ucunu tutturulur. İp likralı olduğu için ipi biraz gerdirip ipin ucunu kesip tekrar bıraktığıldığında o likralı ip yüzün sarkan yerlerini yukarıya doğru toplayacaktır. Çok hafif problemlerde 2 tane veya bir tane Fransız askısı ipi kullanırken çok fazla sarkmış artık ameliyatla bile acaba toparlanabilir mi denilen vakalarda 5-6 tane Fransız Askısı ipi ile harikalar yaratılıyor.

Fransız Askısı yüz germe ameliyatı dediğimiz total faceliftle birebir aynı operasyon . En önemli fark birinde kesi var, narkoz var, diğerinde hiçbir şey yok 20 dakikada süper hızlı sonuç var ikisinin de etki süresi aynı 10 yıl ve üzerinde. Eğer ameliyat olmak sıkıntınız varsa yani narkoz alamıyorsanız ya da yüzünüzde kesi istemiyorsanız ama yüzünüzde sarkmışsa kadın olun ya da erkek olun tek seçeneğiniz Fransız Askısı .

Fransız Askısı yönteminde acı ve ağrı hissedilmiyor, güçlü anestezik kremler yardımıyla cilt uyuşturuluyor ve 30 dakikanın sonunda 10 yaş gençleşmiş bir yüze sahip olunuyor. İşlem sonrasında ilk 3-4 gün boyunca ağzınızı çok kocaman açmaktan kaçınmanız yeterli, yani işlemi yaptırıp hemen günlük hayatınıza dönmeniz mümkün.
Ancak, Fransız Askısı yöntemi tecrübe isteyen bir uygulama. Yani uygulayacak doktorun maharetli ellere sahip olması gerekiyor.

Visit to be Treated aracılığıyla Türkiye’nin en iyi özel hastanelerinden tedavi teklifleri ve planları alabilirsiniz. Başvuru formunu doldurmanız yeterli. Operatörlerimiz size ulaşarak gerekli diğer detayları sizden öğrenecektir.