Diş sağlığı ve estetiği

Gülüş tasarımı Hollywood Smile uygulaması nedir? Nelere dikkat etmek gerekir?

hollywood smile

Hollywood yıldızları gibi etrafa ışık saçmak ister misiniz?

Bazı insanlar “ben bu gülümsemeyi istiyorum” derler. Sizde bilirsiniz ki güzel bir gülümseme bütün kapıları açar. Karşınızdaki insana güven ve sıcaklık hissi verir. Hem iş hem de sosyal hayatınızı tamamen değiştirir. Hollywood smile olarak adlandırılan gülüş estetiği, uluslararası hastaların Türkiye’yi tercih etme nedenlerinden biri.

Hollywood Smile nedir?

Ağız ve diş klinikleri ülkemizde uzun yıllardan beri hizmet veriyor. Türkiye’de ilkleri başaran birçok sağlık kuruluşu var. Hastalara yüksek standartlar sunmak üzere kliniklerde hem dental hem digital teknolojiler kullanarak hastalıklar tedavi ediliyor.

Kliniklerin  hastalara verdiği hizmetlerden biri de  Hollywood Smile; Gülüş Estetiği, aslında güzel bir gülümseme anlamına geliyor. Hollywood starlarının gülümseme şeklinden yola çıkarak oluşturulan tedavi kemik gelişimi oturmuş her yaştan hastaya uygulanabilmektedir.

Hollywood Smile için önce bir gülüş tasarımı yapılıyor

Hastalarımız ellerinde genellikle bir Hollywood Yıldızı’nın fotoğrafıyla gelirler ve ben bu gülümsemeyi istiyorum derler. Eğer uzmanlarımız estetik açıdan hastaya yakışacağını öngörürse uygularız. Bazen o fotoğraflara baktıklarında sadece dişleri gördüklerini zanneder çoğu hastalar. Halbuki o fotoğraftaki gülümsemenin güzelliğinde saç rengi, ten rengi gibi etkenler de vardır. Gülümsemenin hastaya yakışmayacağını düşünüyorsak tecrübemizle onu yönlendirir ve onun için en iyi gülüşü bulmaya çalışırız.

Hollywood Smile için önce klinik ortamında bir gülüş tasarımı yapılıyor. Başvuran kişinin yüz şekli, dudak yapısı, göz rengi, sosyal yaşamı gibi etkenler düşünülerek tasarım planlanıyor. Elbette hastanın hayran olduğu Hollywood Starı’nın gülümsemesi de göz önüne alınıyor.

Hastaların hoşuna giden gülümsemeler

Hastaların hoşuna giden gülümsemeler dolu dolu gülümsemelerdir. Tüm dişler gözükür. Bazısında sadece ön dişler ön plandadır. Bazılarında da tümüyle bir bütündür. Dudakla bir bütündür. Bunun içerisinde dudağı bile şekillendirmek bulunabilir. Dolayısıyla bu tasarlamayı yapmak kişiden kişiye değişir. Bu tasarlamanın içerisinde bütün tedaviler vardır. Genellikle laminate porselenler yani dişleri koruyan takma tırnak şeklinde yaprak porselenleri kullanılabildiği gibi daha önceden yapılmış protezler varsa o zaman zirkon porselenlerle de bu gülümseme sağlanabilmektedir.

Hollywood Smile için tedavi süreci

Hollywood Smile için 1 haftalık bir tedavi süreci gerekiyor. Yurtdışından gelecek olan hastalar için tüm planlamalar yapılıyor. Türkiye’ye gelmeden önce iletişim kurularak istekleri belirleniyor.

Yurt dışından gelen hastalarımız öncelikle fotoğraf yolluyorlar ve o hastanın yüzüne uygun olanı fotoğraf yeterli ise önce biz planlama yapıyoruz. Hasta geldiği zaman ondan aldığımız fotoğraflar ve ölçülerle o gün içerisinde gülüşü tasarlıyoruz. Hem bilgisayar hem laboratuvar ortamında ve hemen onu hastanın ağzına uygulayıp birkaç saati onunla geçirmesini sağlıyoruz. Bizim tecrübelerimiz ve bakışımızla çektiğimiz fotoğraflarla hastanın o geçici dişlerle geçirdiği birkaç saat aslında tam olarak mutlu edip etmediğini ortaya koyan bir süreçtir. Ve eğer karar verdiysek bütün yolculuğumuz orada başlıyor ve bir hafta içerisinde hastaya başlangıçta önerdiğimiz ve öngördüğümüz gülümsemeyi sonunda rahatlıkla sağlayabiliyoruz.

“Hollywood Smile ” tedavisinde bireysel yaklaşım, diş ve dişeti ile sorunlarının çözümü için kapsamlı bir yaklaşım yüksek seviyede karakterize edilir. Klinikler, diş hekimliğinin farklı alanlarında çok çeşitli tıbbi hizmetler sunmaktadır. Mümkün olan en kısa zamanda, hastalarımız yüksek nitelikli doktorlardan gerekli yardımı alırlar. Tedaviden sonra Hollywood’un yıldızlarına eşdeğer güzel, sağlıklı ve gerçek gülümsemeye sahip olacaksınız.

Uzmanlarımız tüm insanlar için diş hekimliğinin özel bir tedavi alanı olduğu farkındalığı ile hareket ediyorlar. Hollywood Smile tedavisi için uzmanlarımız, profesyonel olarak eğitilmiş, ilaç ve teknik ekipmanlarla iyi donanımlıdır, böylece tedavi mümkün olduğunca sakin ve ağrısız olacaktır.

Doktora ilk başvuruda, hasta, ağız boşluğundaki olası sorunların analizine ve daha ileri eylemlere yönelik önerilere dayanan profesyonel bir konsültasyon alır. Birçok durumda uzman, teknolojiye ve maliyete göre farklılık gösteren problem için çeşitli çözümler sunulabilir.

Hollywood Smile tedavisi için diş hizmetleri yelpazesi

Terapi – çürük, periodontitis, pulpitis, vb dahil olmak üzere dişlerin tedavisi;

Profesyonel hijyen – tartar, plak, diş parlatma;

Protez – diş hekimliği alanı, eksik veya hasarlı dişler yerine yeni yapıların girişini sağlar;

Kaplamaların kurulumu – gülümsemenizi önemli ölçüde dönüştüren, çıkarılmayacak bir tasarım;

İmplantlar ve protezler – yapay köklere (implantlara) dayanan protezlerin yerleştirilmesi.

Modern diş hekimliği, sadece kalifiye ve deneyimli uzmanların değil, aynı zamanda kaliteli ekipmanın kullanılabilirliği ve her tıbbi ofisin donanımının bir sonucudur. Kliniklerimizde bilgi ve becerilerini sürekli güncelleyen, modern malzeme ve ekipmanlarla çalışabilen, sadece kalifiye elemanlar vardır.

Kişinin kartviziti olan sağlıklı ve güzel bir gülümseme

Nedeni ne olursa olsun, dişçiye gitmekten vazgeçmeyiniz size uygun çözümler için bize gelin. Önleyici bakım ve zamanında tedavi, bir kişinin kartviziti olan sağlıklı ve güzel bir gülümsemenin sahibi olmaya veya özgüvenle yaşamaya ve mutlu olmaya yardımcı olacaktır. Kusursuz pürüzsüz ve kar-beyaz dişleriniz olmasa bile, bugün bu çözülebilir bir problemdir. Ve bunu çözmeye “Hollywood Smile” klinik uzmanları yardımcı olur! Bu tedavide amaç sadece tam anlamıyla güzel dişlere sahip olmak değil, bir bütün olarak imaj oluşturma, pozitif, enerjik olarak doğru, sınırsız, başarılı görünme yeteneğini de elde etmektir.

 Günde 24 saat gülümsemek isteyeceksiniz. Bir Hollywood Smile yaratmanın sırrı

Hastanın milliyeti, cinsiyeti ve sosyal statüsü, ne tür (açık ya da kapalı ) gülümsemesi olduğu önemli bir rol oynamaktadır, ayrıca tedavinin sadece dişlerle sınırlı olup olmadığını ya da yumuşak dokuların da ayarlanması gerekip gerekmediğini anlamak da önemlidir. Antropolojik prensipleri takip ederseniz, kadınlarda erkek ve kare olarak yuvarlak kenarlı dişler olmalıdır. Eğer hasta kariyer gelişimini önceliklendirirse, dişlerini artırabilirsiniz – ne kadar çok olursa, kişi o kadar ciddileşir. Diş hekiminde, renk konusunda, dişin gölgesinin seçilmesiyle hastanın yönlendirildiği özel bir Vita ölçeği vardır. Genellikle doktorlar çok kar beyaz bir gülümseme yapmayı önermezler, fakat doğal görünecek bir renk seçmeye çalışırlar.

Doğru gülümsemeyi bulmak için tasarımcı tasarım programlarına yardımcı olmaktadır. Bu program yardımı ile, bir kişinin fotoğrafı  yerleştirilir ve  bir gelecek diş modeli yaratılır. Sonuç tatmin ederse, doktor çalışmaya başlayabilir.

Hollywood’un gülüşünü nasıl yaparlar?

Komplekste sıklıkla uygulanan çeşitli prosedürler vardır. Minimal invaziv teknikler, profesyonel hijyen ve diş beyazlatma içerir. Dişlerin sanat restorasyonu, lüminatörlerin montajı, viniring, taç değiştirme, ortodontik tedavi ve implantasyon daha ciddi müdahale gerektirir.gülümseme

Ağartıcı

Bir insanın iyi biçimli dişleri ve uygun boyutta dişleri varsa ve problem sadece renklerinde ise, profesyonel ağartmaya – lazer veya fotoğrafa başvurabilirsiniz. Gülümsemeyi dört ton daha hafif hale getirmek için sadece bir prosedür yeterlidir. Bununla birlikte, ağartma sadece sağlıklı diş etleri ve çürük lezyonları ve flüorozu olmayan dişler için yapılır.  Pek çok hastanın, profesyonel ağız hijyeni gibi bir diş bakım prosedürünün olduğunu bilmediğini ve en az altı ayda bir yapılması gerektiğini belirtmek gerekir. Yani, bir Hollywood gülümseme için hijyene dikkat edilerek süreklilik arz eden bir tedavi var.

Restorasyon

 Dişlerin çürük lezyonları olan insanlar, dişler, çipler ve çatlaklar arasındaki geniş boşluklar, kompozit materyallerin yardımıyla dişlerin restorasyonunu sağlar. Bu şekilde kusurları ortadan kaldırmaya karar vermiş olan hasta, dişlerine dikkatlice bakmalıdır. Ayrıca, dolgu malzemesinin, ne kadar yüksek kalitede olursa olsun, on yıldan fazla sürmeyeceği, daha sonra değiştirilmesini gerektirdiği anlaşılmalıdır.

Kaplamalar ve Lumineerler

Seramik kaplama ve lümenatörlerin montajı için endikasyonlar şunlardır: Tatmin edici olmayan şekil ve dişlerin rengi, görünür estetik kusurlar, artan hassasiyet ve hatta hafif eğrilikler. Kurulu yapıların sayısı, kişinin ne kadar gülümsediğine bağlıdır. Gülümseme “kapalı” tipte olduğunda, üstte ve gerekirse alt kesici üzerinde dört kaplama veya lümenöre monte edilmesi yeterlidir.

Diş kronlarının yerleştirilmesi

Kronlar, dişlerinin ya da birkaç dişin hafif bir eğriliğinin olduğu durumlarda, kendi dokularından yüzde ondan daha fazla olmayan, güçlü bir şekilde tahrip olmuş dişlere konur.

Ortodontik tedavi

Başlangıç ​​olarak, ısırık anomalileri doğrudan kişinin yüzünün nasıl göründüğünü ve elbette gülümsemesini etkiler. Bu tür problemler, kaplama veya kronlarla ortadan kaldırılamaz , diş teli ile tedavi gerektirir.  .

İmplantın kurulumu

Bir dişin bile kaybının, geriye kalan dişlerin yer değiştirmesine yol açtığı bilinmektedir. Kayıp dişin yerinde bulunan kemik de güzellik gülüşüne katkıda bulunmayan atrofiye başlayacaktır. Diş implantları, geleneksel protezlerden farklı olarak, doğal dişlerden ayırt edilemez, çiğneme işlevini tamamen yeniler, kemik dokusunun atrofisini önlemeye yardımcı olur, tüm yaşamı boyunca bir kişiye hizmet eder.

Sonuç ne kadar süre ve nasıl saklanacak?

Hollywood’un gülüşü özel ilgi gerektiriyor. Öncelikle, genel hijyen kurallarına uymak zorundasınız: En az bir veya iki kez, sabah ve akşam en az beş dakika boyunca dişlerinizi fırçalamalı  , diş ipi ve düzgün seçilen diş macunu kullanılmalı v e her üç ayda bir profesyonel temizlik yaptırmalı ve her altı ayda bir diş fırçanızı  değiştirmelisiniz. Ayrıca, sigarayı bırakmayı, kalsiyum desteği ile daha az tatlı ve daha fazla sağlıklı yiyecek tüketmenizi tavsiye ederiz. Tavsiyelere dikkat edildiği takdirde uzun bir zaman gülümsemenizden ve diş sağlığınızdaki ışıltıdan hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Ne tür bir gülümseme Hollywood olarak adlandırılabilir?

Başlangıçta, üst ve alt dişlere güvenen insanlar için Hollywood gülümsemeleri, ağız köşeleri ise dişlerin kapanış çizgisi seviyesinde kalıyordu. Marilyn Monroe böyle gülümsüyordu. Bugün, Hollywood’un gülüşünün sırrı, genel olarak kabul edilen standartta yatıyor – bu dört ön diş birbiriyle aynı hizada olduğunda, “doğrudan” bir gülümseme. Dişler büyük ve beyaz olmalıdır. Ancak, her ulusun fizyolojik özellikleri de olmak üzere çeşitli faktörler tarafından belirlenen kendi güzellik standardı vardır. Örneğin, Slavlar, İskandinavya yarı dairesel bir gülümseme türüne sahiptir; burada ilk kesici dişler, kelimenin tam anlamıyla ikinci milimetreden birkaç milimetre daha düşüktür. Doğu insanlarında, küçük dişler çoğu altınsa, güzel ve hatta daha iyi kabul edilir. Çin’de, insanlar demir kronlarla bir gülümsemeyi süslemeyi severler. “Hollywood Smile”  kavramı hiçbir özel standart koymaz, sadece düz ve beyaz dişler anlamına gelir.

Hollywood Smile yöntemi ile güzel bir gülümsemeye sahip olmak ister misiniz?

Hollywood Smile yöntemi ile güzel bir gülümsemeye sahip olmak isterseniz www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız en kısa zamanda uygun bütçe ve tedavi planlaması ile dönüş yapacaktır.Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece “Formu doldurmanız yeterli”.